Klaus+Co.
Klaus GmbH + Co. KG
Tel.: +49-461 - 99 74-0

Kontakt

Britta Jessen

Britta Jessen

Aftaler til Flensburg, Serviceassistentin/Terminvergabe
Tel: +49 461 9974-152
brittajessen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Pkw Service, Service Dänemark

Erling Lorenzen

Erling Lorenzen

Serviceberater, Serviceberater LKW, Servicerådgiver til erhverskøretøjer
Tel: +49 461 50375-294
elorenzen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Lkw Service, Service Dänemark, Transporter Service, Vans Service

Claudia Hansen

Claudia Hansen

Aftaler til Niebüll, Serviceassistentin
Tel: +49 4661 9600-37
chansen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Pkw Service, Service Dänemark

Helmut Nielsen

Helmut Nielsen

Serviceberater PKW, Servicerådgiver i Niebüll
Tel: +49 4661 9600-50
hnielsen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Pkw Service, Service Dänemark

Kay Hanemann

Kay Hanemann

CharterWay Miete
Tel: +49 461 50375-287
khanemann@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Lkw Neufahrzeuge, Service Dänemark

Meike Lassen

Meike Lassen

Kundenempfang/Fakturierung
Tel: +49 461 50375-0
mlassen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Lkw Service, Service Dänemark, Transporter Service, Vans Service

Jan Ehlert

Jan Ehlert

Reservedele/tilbehør, Verkauf Teile/Zubehör
Tel: +49 461 9974-113
jehlert@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Pkw Teile, Service Dänemark

Thorkild Lorenzen

Thorkild Lorenzen

Servicerådgiver til erhverskøretøjer, Werkstattmeister
Tel: +49 461 50375-282
tlorenzen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Lkw Service, Service Dänemark, Transporter Service, Vans Service

Lars Thomsen

Lars Thomsen

Serviceberater PKW, Servicerådgiver i Kappeln
Tel: +49 4642 9645-62
lthomsen@klaus-co.de
Ansprechpartner für: Pkw Service, Service Dänemark